FOTELIK DLA DZIECI BAFFIN neoSIT

BAFFIN neoSIT utrwala prawidłowy wzorzec siedzenia oraz wspomaga korygowanie już istniejących wad postawy.

FOTELIK DLA DZIECI BAFFIN neoSIT

Baffin neoSIT przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 15 lat. Urządzenie uczy dziecko siedzieć we właściwej pozycji zapewniając prawidłowe oparcie dla pleców, miednicy i kończyn, jednocześnie oferując komfort i wygodę.

Baffin neoSIT przeznaczony jest dla wszystkich dzieci mających wady postawy, problemy z utrzymaniem prawidłowego wzorca siedzenia lub inklinacje w kierunku niewłaściwej postawy.

Zaleca się stosowanie urządzenia w następujących przypadkach:
FOTELIK DLA DZIECI BAFFIN neoSIT

Wykorzystanie fotelika BAFFIN przez fizjoterapeutę po zakończeniu ćwiczeń pozwoli na zwiększenie szans powrotu do prawidłowej pozycji. Zastosowanie zagłówka pozwala na ustabilizowanie głowy co ułatwia np. karmienie lub uczenie i zabawę dziecka.

Może być wykorzystywany leczniczo i profilaktycznie, zapobiegając konsekwencjom chorób dziecięcych - wadom postawy i związanym z tym nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu.

Urządzenie jest indywidualnie dopasowywane do dziecka. Szeroki zakres regulacji pozwala poprawić efektywność dotychczasowej rehabilitacji, pozwala na dopasowanie do aktualnej pozycji i wzrostu dziecka - "rośnie" razem z dzieckiem. Oszczędza przestrzeń mieszkalną i ułatwia opiekę nad dzieckiem.

Urządzenie można stosować przy następujących jednostkach chorobowych: