URZĄDZENIA PARI O-PEP (Oscillating Positive Expiratory Pressure)

Urządzenie OPEP jest urządzeniem do okresowego stosowania w ramach leczenia dróg oddechowych, służącym do mobilizacji wydzieliny w dolnych drogach oddechowych, wzmocnienia dróg oddechowych oraz zmniejszenia duszności.

Wielokrotne dmuchanie w ustnik urządzenia tak, aby pokonać opór znajdującej się za nim ruchomej kulki, powoduje powstanie drgań, które przenoszą się na płuca. Powoduje to także otwieranie się głębszych dróg oddechowych. Ćwiczy to płuca i mobilizuje wydzielinę do odkrztuszania.

Urządzenie PARI O-PEP może być używane przez dzieci w wieku od 5 do 8 lat pod nadzorem i przy instruktażu ze strony fachowej osoby;

Przez dzieci od 8 roku życia i dorosłych po fachowym instruktażu.

Wyposażenie w zestawie:

Refundacja NFZ
Dla pacjentów chorych na mukowiscydozę i pierwotną diskinezę rzęsek urządzenie jest refundowane raz na 2 lata.

PARI O-PEP