IMPLANTY ŁYDEK

Ładnie umięśnione łydki dla kobiet i mężczyzn.

Umięśnione łydki są świadectwem aktywnego i zdrowego trybu życia. Jednak ćwiczenie mięśni łydek może być trudne i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Implanty w prosty sposób pomagają uzyskać upragniony efekt.

Oprócz odpowiedzi na nurtujące Cię wątpliwości dotyczące operacji powiększania łydek, na pewno będziesz potrzebować informacji ogólnych na temat chirurgii plastycznej. Informacje zamieszczone na tej stronie nie zastąpią porad, których może udzielić chirurg, ale pozwolą Ci na wstępne zapoznanie się z tematem i zapewnią przydatne wskazówki.

  1. Przed operacją
  2. Powiększanie łydek
  3. Po operacji
  4. Możliwe komplikacje
  5. Wizyty kontrolne

W razie pytań prosimy o kontakt:
     

1. Przed operacją

Decyzja o przeprowadzeniu operacji powiększenia łydek musi być indywidualną i przemyślaną decyzją pacjenta. Poniżej zamieściliśmy informacje, które pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Nawet najlepszy chirurg nie może zagwarantować stuprocentowo zadowalającego rezultatu.

Nawet jeśli sama operacja nie jest skomplikowana, zawsze istnieje tzw. ryzyko operacyjne, gdyż podczas operacji stosuje się narkozę i mogą także wystąpić infekcje.

Nie należy się spieszyć przy wyborze chirurga, gdyż to od jego wiedzy i doświadczenia zależy wynik operacji. Dobrym sposobem na znalezienie właściwego chirurga plastyka jest kontakt z organizacjami zrzeszającymi lekarzy specjalistów. Możesz także skorzystać z usług lekarza, z którego pracy zadowolony jest Twój znajomy.

Podczas pierwszej konsultacji, nie wahaj się pytać lekarza o jego doświadczenie. OdpowiedĽ na Twoje pytania nie będzie stanowić dla doświadczonego chirurga problemu i z pewnością pokaże Ci wyniki operacji jego poprzednich pacjentów. Dobrze jest wcześniej przygotować sobie listę pytań, na które chcemy uzyskać odpowiedzi. Chirurg szanujący pacjenta wyczerpująco odpowie na wszystkie jego pytania i nie będzie obiecywał nierealistycznych wyników. Nie będzie także wymuszał na nim decyzji dotyczącej ewentualnej operacji.

Podczas dokładnego badania lekarz będzie Cię pytał czy cierpisz na alergie, choroby przewlekłe, stosujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi i czy masz tendencję do tworzenia blizn.

2. Powiększanie łydek

Technika operacji zależy od opinii chirurga, ale także od oczekiwań pacjenta. Typowymi wskazaniami do operacji są:

Wszyscy pacjenci chcieliby, żeby ich łydki były symetryczne, a blizny niewidoczne. Natomiast oczekiwania w stosunku do kształtu i rozmiaru łydek są różne.

Stosowana technika chirurgiczna jest stosunkowo prosta. Przez ok. 5 cm nacięcie w fałdzie podkolanowym, chirurg tworzy kieszonkę, w której umieści następnie implant. W zależności od oczekiwań pacjenta, można wszczepić jeden lub więcej implantów.

Implanty łydek są zrobione z niezwykle wytrzymałego elastomeru silikonowego wypełnionego żelem silikonowym o wysokiej spoistości, więc nawet w przypadku pęknięcia implantu, żel nie wydostaje się na zewnątrz.

3. Po operacji

Bardzo ważne jest zapobieganie powstawaniu krwiaków. W związku z tym po operacji trzeba założyć dreny i nosić pończochy uciskowe. Przez dwa miesiące należy unikać wysiłku fizycznego. Chirurg wyznaczy także terminy wizyt kontrolnych.

4. Możliwe komplikacje

Lekarz poinformuje Cię o potencjalnym ryzyku związanym z operacją powiększania łydek. Jest to głównie ogólne ryzyko, jakie niesie ze sobą każda operacja, a więc ryzyko wystąpienia infekcji czy przerostu blizn oraz ryzyko związane ze stosowaniem znieczulenia.

5. Wizyty kontrolne

Po operacji, Twój chirurg wyznaczy terminy wizyt kontrolnych.


Implanty łydek o powierzchni gładkiej, wypełnione żelem silikonowym o zwiększonej gęstości,

2 rodzaje profili: anatomiczny i średni

iplanty łydek o powierzchni gładkiej wypełnione żelem silikonowym o zwiększonej gęstości 2 rodzaje profili: anatomiczny i średni